نرم افزار آرشیو اسناد

نرم افزار آرشیو اسناد


نرم افزار ادارات پرسنلی یکی از ملزومات هر اداره ای نرم افزار پرسنلی است که بدون استفاده از آن نمی توان نظم خوبی در سازمان برقرار کرد و کیفیت کارها پایین می آید. شاید در آغاز فعالیت در اداره وجود چنین نرم افزاری خیلی به چشم نیاید اما زمانی که سازمان از بخش های مختلف و کارکنان بیشماری تشکیل شده باشد، لزوم برخورداری از چنین نرم افزاری بسیار احساس خواهد شد.

در واقع نرم افزارهای پرسنلی هسته اولیه یک سازمان و اداره را تشکیل می دهند و با استفاده از آن می توان تا حد زیادی در وقت و هزینه های سازمان صرفه جویی کرد. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نرم افزار پرسنلی ادارات بیشتر آشنا کنیم.

نرم افزار ادارات پرسنلی چیست؟

یکی از کاربردی ترین نرم افزارها در مدیریت منابع انسانی نرم افزار ادارات پرسنلی است که برای مدیریت و اداره کارکنان و همچنین فعالیت های مرتبط با منابع انسانی در یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزارها معمولا شامل امکانات زیر می باشد:

  • مدیریت اطلاعات پرسنلی
  • مدیریت حضور و غیاب
  • مدیریت کارکنان
  • اداره حقوق و دستمزد
  • مدیریت ترک خدمت و استعفا
  • مدیریت مرخصی و مراجا پزشکی
  • ارزیابی عملکرد
  • مدیریت تربیت بخشی و آموزش ها
  • مدیریت کارتابل و فرایند های HRM

ویژگی های نرم افزار ادارات پرسنلی

هر نرم افزاری برای این که ممتاز باشد، باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد و بتواند نیازهای یک سازمان و یا اداره را تامین کند. اگر بخواهیم در مورد ویژگی های شاخص یک نرم افزار پرسنلی بگوییم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

سهولت و انعطاف پذیری نرم افزار

یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزارهای پرسنلی این است که انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و بتواند طبق خواسته های پرسنل، نیازهای آن ها را برآورده سازد. تنها در این حالت است که می تواند خدمات بهتری را به کاربران خود ارائه دهد.

ایجاد فرایند هماهنگی بین کارکردهای مدیریت

مدیرهای مجموعه های مختلف برای انجام امور خود نیاز به هماهنگی با سایر بخش ها دارد. این کار می تواند به صورت هماهنگی شخص به شخص باشد که نیاز به زمان و هزینه بالایی دارد. یکی از بهترین جایگزین های این روش استفاده از نرم افزار پرسنلی ات که که به کنترل و انجام هر چه بهتر این امور کمک زیادی می کند.

دسترسی سریع و مطمئن به اطلاعات

 امنیت اطلاعات و چگونگی دسترسی به آن ها یکی از اصلی ترین مسائل و دغدغه های هر یک از ادارات و سازمان ها است. شما می توانید با نرم افزار پرسنلی این امنیت را در اداره خود ایجاد نمایید.

یکپارچگی با سایر نرم افزارها

تنها خرید یک نرم افزار پرسنلی پایان کار نیست بلکه انتخاب نرم افزار زمانی کاری خواهد بود که بتواند با سایر نرم افزارهای مورد نیاز هماهنگی داشته باشد و پیام هایی را دریافت و یا ارسال کند.

بیشتر بخوانید  سامانه مدیریت اسناد

نرم افزار پرسنلی چه مزایایی برای ادارات و سازمان ها به همراه دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای نرم افزار پرسنلی این است که قابلیت انطباق با قوانین مختلف کشور از جمله خدمات کشوری، قانون کار و مقررات مربوط به هیئت علمی را دارد. این انعطاف پذیری ها به سازمان ها و ادارات این امکان را خواهد داد تا از نرم افزار به طور کامل استفاده کنند و نیازهای خود را با آن برآورده سازند. علاوه بر آن نرم افزار پرسنلی امکان دریافت گزارش های پیش ساخته و پویا را هم برای کاربران فراهم خواهد کرد.

گزارش های پیش ساخته شامل اطلاعاتی همچون مشخصات کلی پرسنل، فرم های استخدامی، آمار و تاریخچه احکام، سوابق کاری، آموزشی، انضباطی و تحصیلی و افراد تحت تکفل می شود. این گزارش ها به اداره ها این امکان را می دهد تا گزارش های خود را براساس اطلاعات پرونده پرسنل خود بسازند. شما می توانید شرایط و مشخصات هر یک از این اطلاعات را تعریف کنید و عملیات ریاضی را روی مقادیر آیتم های احکام و اطلاعات پرونده پرسنل اعمال نمایید. همچنین می تواند بازه زمانی مشخصی را تعیین کنید و عملیات ریاضی را روی مقادیر سنوات پرسنل اعمال کنید.

با استفاده از چنین قابلیت هایی در نرم افزارهای پرسنلی ادارات، مدیران و کارشناسان منابع انسانی می توانند به اطلاعات مورد نیاز خود در کوتاه ترین زمان ممکن دسترسی داشته باشند. همچنین می توانند گزارش های بسیار دقیقی و متناسبی با نیازهای خود تهیه کنند. این مووضع کمک می کند تا هر مدیری در هر اداره به طور کارامدتری وظایف خود را انجام دهد و در نهایت تصمیمات بهتری بگیرد. 

بیشتر بخوانید  راهکارها و کاربردهای نرم افزار در صنعت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *